16 Eylül 2014 Salı

NARS Altai Matte Multiple


NARS'ın ilkbaharda çıkarmış olduğu yeni Matte Multiple ve Contour Blush'larını yabancı makyaj gurularının bloglarında gördüğüm andan itibaren hasretle ülkemize gelmesini bekledim.

Hatta yaz başında NARS Şaşkınbakkal mağazasını arayıp ürünler geldiğinde haber vermeleri için telefonumu bıraktığım ve bir kaç hafta üst üste arayıp taciz ettiğim doğrudur. Sağ olsunlar aramadılar ama olsun NARS'ı severiz;)


Temmuz ayında rutin Sephora ziyaretlerimden birinde NARS standında bu güzellikleri tamamen tesadüf eseri görünce gözlerim yuvalarından çıktı, hemen baştan beri göz koyduğum Altai rengini kaptığım gibi kendimi kasada buldum. 

Koleksiyonun diğer göz bebeği Paloma Contour Blush'ı da almak aklımdaydı ama gittiğim mağazada kalmamışmıydı yoksa toz ürünleri getirmemişlermiydi hatırlamıyorum. Sahi ben niye bunun peşine düşmediysem:) Bir ara NARS Şaşkınbakkal çıkarması yapmak farz oldu:)NARS Matte Multiple'lar orjinal multiplelar gibi multi-tasking özelliğine sahip, hem yanak hem de dudakta kullanılabiliyor. Bildiğim kadarıyla 7 farklı renk seçeneğiyle sunulan Matte Multiple'ların içerisinde normal allık tonlarının dışında Altai gibi contour tonları da mevcut. Altai bu tonların en açığı.

Kremsi yapısıyla rahatça dağıtılabilen bu ürünü 2 farklı şekilde uygulayabiliyormuşuz yüce NARS'a göre. Kuru uygulamada doğrudan sticki dudak ve yanaklara uygulayıp parmak uçları ya da fırça yardımı ile dağıtabildiğimiz gibi, ıslak uygulamada nemli parmak uçlarına alınan ürünü cilde yedirip kuru uygulamaya kıyasla daha sheer bir ton elde edebiliyoruz. Ben stick ile direk uygulayıp parmak uçları ya da stippling fırça ile dağıtmayı daha çok tercih ediyorum. Yapısı itibariyle oldukça pigmentli oluşu sizi korkutmasın, uygulamak ve blend etmek o kadar rahat ki.

Kalıcılığı konusunda da krem yapılı bir ürün için tatmin edecek dayanıklılığı benim süper yağlı cildimde kusmadan gösterdi diyebilirim.


NARS Altai tonunu "Rose Bronze" olarak nitelendirmiş. Açık-orta tende oldukça güzel ve doğal duran sıcak bir tona sahip. Bloglarda okuduğum kadarıyla pek değinilmemiş olsa da bu ürünün adı sizi yanıltmasın. Aslında Altai tamaman mat yapıda değil, minnacık altın tonlarında ışıltılara sahip ve bu ışıltılar orjinal Multiple'lara kıyasla oldukça belli belirsiz diyebilirim. 
Tonun güzelliğine bakar mısınız?
Ürünün kremsiliği ve kolay dağıtılabilen yapısı görselden bile net anlaşılabiliyor sanırım.


Ve dağıtılmış halini de aşağıda görüyoruız.


NARS Altai gerek yapısı, gerek çamura bulanmış görünümü vermeyen mükemmel tonu, gerek de kullanım kolaylığı sebebiyle çok memnun kalarak kullandığım bir ürün oldu. Contour için biçilmiş kaftan olan bu ürüne Sephora ve NARS'ın kendi mağazalarından ulaşabilirsiniz. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 110TL civarındaydı. Orjinal multipleları çok ışıltılı bulup yeniliklere açık olanlara önerimdir, gidin kurcalayın:)

Sevgilerimle:)

1 yorum:

Düşünceleriniz değerli, bizi onlardan mahrum bırakmayın