15 Haziran 2012 Cuma

Kérastase Resistance Ciment Thermique


 Röfleli saçlarımla başımın belada olduğunu takip edenler bilir. Bu sefer de sarı saç belasıyla başa çıkmak adına Kérastase Ciment Thermique'i denedim, bitirdim, sıra yorumlara geldi.


Ciment Thermique Kérastase'ın ısıyla aktive olan meşhur ürünü. Saçı içten dışa güçlendirmeyi ve yapılandırmayı vaad ediyor. İçeriği sayesinde özellikle röfleli, yıpranmış ve lastikleşip yapısı bozulmuş saçlara tavsiye ediliyor. 

Nasıl kullandığıma gelecek olursak, havluyla fazla suyu alınmış nemli saça yeterli miktarda uygulayıp (omuz boyundaki saçlarıma 2-3 fındık boyutunda kullandım) kurutma işlemine geçtim. Durulanmayan bir ürün olduğundan ötürü kullanımı rahat, yapısı losyon gibi kesinlikle ağırlaşma, yağlanmaya sebep olmuyor. Ayrıca kokusunu da çok sevdim. Isıyla aktive olduğu için gönül rahatlığıyla fönden düzleştiriciden önce kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımla beni yaklaşık 3.5 ay idare etti.

Sonuç olarak ürünü kullandığım süre zarfında edindiğim gözlemlerden Ciment Thermique'in etkili bir ürün olduğunu söyleyebilirim. İlk haftadan itibaren saçında toparlanma ve canlanma hissettim. Kopuklarımın olduğu kısımlarda görünüm düzeldi. Zaman içerisinde adının neden Ciment Thermique olduğunu da anladım tabi, düzenli kullanım sonucunda saçın yapısı ciddi anlamda güçleniyor, röfle sebebiyle lastikleşip uzayan saçlarımda sertleşmeye sebep oldu, bu da amacına hizmet ettiğinin bir göstergesi zaten. Sözün özü kesinlikle denenmesi gereken bir ürün diyebilirim, ille saçınızın perişan olması gerek yok, şekillendirme aşamasında ısıyla fazla haşır neşirseniz alın kullanın farkı göreceksiniz.
 

Bu arada artık sarışın değilim. Geçtiğimiz hafta saçlarımı açık kumral, toffee tonlarına boyattım ve yeni rengimi pek sevdim doğrusu. En kısa zamanda bununla alakalı da bir post hazırlayacağım, bakalım yorumlar nasıl olacak.

6 yorum:

 1. Ben de bu dertten muzdaribim. Saçlarım boya yüzünden çok yıprandı, bu ürün de aklımda bulunsun. Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 2. cnm muhakkak bu üründen de almalısın bak çimentoyu da konuşmuştuk seninle bu ürünüde al pişman olmazsın :)

  http://sinemella.blogspot.com/2011/11/sac-kuruluguna-gideren-mucize-dokunus.html

  YanıtlaSil
 3. ne kadar seyrek yazıyorsun ama :(

  YanıtlaSil
 4. Tüm yaz boyunca entry girmediğine inanamıyorum bıraktın mı bloggerlığı?

  YanıtlaSil
 5. Fiyatı ne ne kadar ve nerdn aldığını yazarmısın

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz değerli, bizi onlardan mahrum bırakmayın