19 Nisan 2012 Perşembe

Sephora Göz Makyajı Temizleyicisi

 

Sephora'nın bu ürünüyle tanışmam aslında pek iç açıcı olmadı. Bendeniz arap yağı bol bulunca her yerine sürermiş hesabı gereken miktardan fazlasını pamuğa döküp, makyajımı temizlemeye çalışınca resmen pandaya dönmüştüm. Kalem, maskara ne varsa komple göz çevreme bulaşmıştı. Göz makyajı temizleyicisinin makyajı dağıtıp, tüm göz çevresine bulaştırmasını kimse istemez herhalde. Neyse daha sonra insani boyutlarda kullanmayı denedim. Sonuç tabiki de ilke kıyasla olumlu oldu. Bendeki waterproof versiyonu olmamasına rağmen gel eyelinerı kolaylıkla çıkartıyor. Maskarada zaten waterproof ürün kullanmıyorum o sebeple performansını değerlendiremeyeceğim. Yağlı his bırakan ürünlere tahammülüm yok, bu ebeple yapısını çok sevdim. Gözleri yakmadan, hassasiyete sebep olmadan güzelce temizliyor. Kısacası uygun fiyatlı bir göz makyajı temizleyicisi isteyen herkese iyi bir alternatif olabilir. 

Ha derseniz tekrar alır mısın? Ben Bioderma H2O'yla yoluma devam ederim. Göz için ayrı, cilt makyajı için ayrı temizleyiciye gerek yok. Bioderma da ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

(Bloga yazmayalı ne kadar uzun zaman olmuş, üzerimdeki ölü toprağını bir an önce atıp bomba gibi postlarla kaldığım yerden devam etmeyi umut ediyorum.)

4 yorum:

 1. cnm bunu bende kullanırım 2. yada3. şişemdeyim. ben memnun kaldım iyi bir ürün fiyatı ve piyasasına göre. Bende bioderma H2O merak ediyorum hiç kullanmadım. çünkü ben yüzümü yıkamadan rahat edemeyenlerdenim. Önce sephora ile gözleri silip jelle yıkıyorum. Bioderma nasıl peki, sildikten sonra yıkama gerektiriyormu?

  YanıtlaSil
 2. swl ben de senin gibi yüzümü yıkamadan rahat edemiyorum. Biodermayla makyajımı sildikten sonra jel kullanıyorum. Eğer çoook üşenirsem kırk yılda bir sadece Bioderma ile iyice silip nemlendiriyorum. Bioderma yapısı sebebiyle herhangi bir yağlı his bırakmıyor, yıkamasan da rahatsız etmez ama ben illa yıkamaktan yanayım.

  YanıtlaSil
 3. bende bioderma kullanıyorum canım.yani tüm yüze kullanılan bir su olduğundan rahatlıkla korkmadan makyajımı çıkarıyorum.illa ki yıkıyorum çünkü çabuk sivilce pörtleten cilde sahibim:)
  sephora hiç denememiştim

  YanıtlaSil
 4. pembe fiyonk bioderma candır vazgeçemem artık şişe şişe stok yapıyorum çok başarılı, sephora göz makyajı için iyi bir ürün ama çok yönlülüğü sebebiyle bioderma döver

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz değerli, bizi onlardan mahrum bırakmayın